Strona główna/Dla Mieszkańca/Państwowe fundusze celowe/Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg/Przebudowa przejścia dla pieszych w ciagu drogi powiatowej (..)

Przebudowa przejścia dla pieszych w ciagu drogi powiatowej nr 1872P Kaźmierz - Tarnowo Podgórne w m. Kaźmierz

Flaga i Godło Rzeczypospolitej Polskiej

Prace w ramach zadania pn. „Przebudowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1872P Kaźmierz - Tarnowo Podgórne w m. Kaźmierz” zakończono 16 maja a odbioru technicznego dokonano 18 maja 2022 r. Wartość inwestycji wyniosła 216.979,38 zł a na jej realizację pozyskano 173.583,50 zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla zadań mających na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych na 2021 r.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

29 grudnia 2021 r., podczas wizyty Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego w Powiecie Szamotulskim podpisano umowę o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru uzupełniającego dla zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa pieszych w obszarze przejść dla pieszych na realizację zadania pn. "Przebudowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1872P Kaźmierz - Tarnowo Podgórne w m. Kaźmierz" .

Zadanie związane jest z przebudowa dwóch przejść dla pieszych zlokalizowanych przy szkole podstawowej w Kaźmierzu z zastosowaniem podwyższonych standardów bezpieczeństwa. Wyłoniono wykonawcę zadania, z którym 15 grudnia 2021 r. podpisana została umowa. Zakończenie realizacji projektu zaplanowano na maj 2022 r. Całkowita koszt inwestycji to 216.979,38 zł w tym pozyskane wsparcie w wysokości 173.583,50 zł.