Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00

Urząd

Szukają Państwo informacji na temat pracy Starostwa Powiatowego? Chcą Państwo załatwić sprawę i mają Państwo wątpliwości dokąd się udać? A może nurtuje Was jakiś problem natury prawnej? W tym dziale znajdą Państwo odpowiedź na wszystkie te pytania. Gdyby jednak Państwa oczekiwania były większe, zachęcamy do skorzystania z umieszczonego w serwisie formularza kontaktowego "Zapytaj Starostę".

 

#szamotulski #tradycja

Kto tu rządzi?

Władzę w Powiecie Szamotulskim stanowią dwa organy - Zarząd Powiatu, na czele ze Starostą, oraz Rada Powiatu. Zasadę tę znają Państwo doskonale. Ale czy posiadają Państwo wiedzę kto jest kim i jaką pełni obecnie funkcję? Jeśli nie, lub jeśli chcieliby Państwo uzupełnić posiadane przez siebie informację, zachęcamy do kliknięcia w poniższy link. 

Załatw sprawę w Starostwie

Z myślą o Państwa wygodzie przygotowaliśmy dział w serwisie poświęcony pracy Starostwa Powiatowego w Szamotułach. Znajdą tu Państwo m.in. dane kontaktowe, karty spraw realizowanych przez dany wydział Starostwa, procedury postępowań, informacje dotyczące podległości służbowej poszczególnych wydziałów oraz różnego rodzaju komunikaty udostępniane Mieszkańcom przez pracowników Starostwa.

Zachęcamy do korzystania! Wystarczy 1 klik!

Pomoc prawna

Spór z przedsiębiorcą? A może innego rodzaju problem prawny? Mamy na to radę... A właściwie, to mają ją dla Państwa nasi doradcy. Jeśli szukacie Państwo pomocy z zakresu prawa pracy, prawa cywilnego, bądź praw konsumenta, zachecamy do skorzystania z bezpłatnego poradnictwa prawnego dostępnego na terenie Powiatu Szamotulskiego. Informacje nt. lokalizacji punktów pomocy prawnej i godzin ich funkcjonowania znajdą Państwo w poniższych zakładkach.

Biuro paszportowe

Udajecie się Państwo na wakacje poza strefę Schengen, a może jakaś inna przyczyna determinuje konieczność wyrobienia przez Was dokumentów uprawniających do wyjazdu za granicę? Niezależnie, czy czeka Was praca, czy wypoczynek "pod palmami", dzięki zlokalizowanemu na terenie Szamotuł Terenowemu Punktowi Paszportowemu formalności niezbędne do wydania paszportu załatwicie szybko i bezboleśnie.

Więcej na temat jego działalności przeczytacie klikając w poniższy link.

Pozostałe informacje

Poszukujecie Państwo informacji na potrzeby artykułu prasowego? Chcielibyście umówić termin wywiadu? A może przygotowujecie imprezę i zamierzacie zainteresować nią Starostę Szamotulskiego?

Na potrzeby przedstawicieli mediów oraz osób zainteresowanych patronatami utworzyliśmy w serwisie odrębne zakładki. Znajdą tam Państwo wszelkie niezbędne informacje dotyczące danych kontaktowych i stosowanych w Starostwie Powiatowym w Szamotułach procedur postępowania. 

do góry