Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00

O powiecie

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia regionu przepełnionego tradycją, w którym umiłowanie kultury współgra z nowoczesnym podejściem i chęcią nieustannego rozwoju. Odnajdziecie tu upragniony spokój, dotkniecie natury i odpoczniecie od zgiełku codzienności.

Zachęcamy do odwiedzenia Powiatu Szamotulskiego - miejsca, w którym poczujecie się jak u siebie

 

#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność

 

Bliskość natury

Położony na pograniczu Kotliny Gorzowskiej i Wysoczyzny Poznańskiej Powiat Szamotulski posiada liczne walory przyrodnicze. Osnuty lasami i otoczony jeziorami teren stanowi nie lada gratkę dla turystów poszukujących wypoczynku, stęsknionych ciszy i spokoju. Liczne tereny rekreacyjne sprzyjają natomiast rozwojowi aktywności, m.in. turystyki pieszej i rowerowej. 

 

Zagłębie kultury

Lubujecie się Państwo w tradycji, poznawaniu lokalnych obyczajów i obrzędów? Chcecie zanurzyć się ludowości, podziwiać barwny folklor lub wsłuchać w głos nieznanych dotąd legend? Znakomicie! Powiat Szamotulski jest pod tym względem naprawdę wyjątkowy. Dziedzictwo kulturowe pieczołowicie pielęgnowane jest przez działające tutaj  zespoły ludowe. Odrębność i specyfikę regionu odnaleźć można nie tylko w słynnym na całą Polskę szamotulskim stroju ludowym, ale również w lokalnych przyśpiewkach, tańcu i muzyce.

Pełen perspektyw

Powiat Szamotulski jest jednym z ważniejszych ośrodków gospodarczych w województwie. Działalności inwestycyjnej firm sprzyja sąsiedztwo aglomeracji poznańskiej oraz przychylna polityka lokalnych władz. Samorządy, w tym powiatowy, dbają ponadto o zrównoważony rozwój społeczno-ekonomiczny i infrastrukturalny. W myśl zasady „tradycja i nowoczesność”, zawartej w formule obecnie funkcjonującego hasła promocyjnego, starają się także wspierać lokalne projekty technologiczne i tworzyć miejsca przyjazne innowacjom.

 

 

do góry