Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00

Przyroda

 

Położony na pograniczu Kotliny Gorzowskiej i Pojezierza Poznańskiego Powiat Szamotulski posiada liczne walory przyrodnicze. Bogaty w lasy i jeziora obszar regionu stanowi nie lada gratkę dla turystów poszukujących wypoczynku, stęsknionych ciszy i spokoju. Liczne tereny rekreacyjne sprzyjają natomiast rozwojowi aktywności, m.in. turystyki pieszej i rowerowej.

#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność

 

 

Malowniczo usytuowane na terenie Powiatu jeziora pozwalają na wypoczynek zarówno mieszkańcom, jak i odwiedzającym te tereny turystom. Łagodnie poruszające się fale przynoszą ulgę skołatanym nerwom plażowiczów i okazują się wytchnieniem podczas upalnych dni. Najpopularniejsza baza wypoczynkowa znajduje się nad Jeziorem Radziszewskim w Chojnie. Ośrodki rekreacyjne znaleźć można też m.in. w Pniewach, Pamiątkowie, Komorowie, Zajączkowie, Ostrorogu, Samołężu i Wartosławiu.

 

Przez najatrakcyjniejsze fragmenty Powiatu Szamotulskiego, w tym m.in. kompleksy leśne Puszczy Noteckiej, wiodą znakowane szlaki turystyczne, w tym m.in. Europejski Dalekobieżny Szlak Pieszy E-11 oraz szlaki Wielkopolskiego Systemu Tras Rowerowych. Znajdą tu Państwo również interesujące ścieżki edukacji przyrodniczej, zlokalizowane w lasach na terenie leśnictw: Duszniki, Daniele k. Obrzycka, Smolnica k. Wronek, czy Dąbrowa k. Pniew.

 

do góry