Strona główna/Dla Mieszkańca/Środki z Budżetu Państwa/Polski Ład/Edycja 1/2021/Przystosowanie SP ZOZ w Szamotułach do przeciwdziałania (..)

Przystosowanie SP ZOZ w Szamotułach do przeciwdziałania chorobom zakaźnym

Powiatowi Szamotulskiemu udzielona została przez BGK promesa gwarantująca dofinansowanie zadania ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 80 % kosztów tj.: 3.280.000,00 zł. Obecnie trwa procedura przetargowa. Prace trwać będą do 12 miesięcy od chwili podpisania umowy z wykonawcami. Zadanie obejmie m.in.:

•  bezpieczne epidemiologicznie rozdzielenie ruchu osób podejrzanych i zakażonych chorobą zakaźną od innych osób poprzez budowę osobnego wejścia do szpitala i przystosowanie sal obserwacyjnych dla podejrzanych lub zakażonych chorobą zakaźną,
  • rozdzielenie sposobu wydawania posiłków związany z montażem dwóch wind do żywności,
  • bezpieczne składowanie zakaźnych odpadów medycznych poprzez magazynu na odpady medyczne,
  • zakup sprzętu medycznego i technicznego dedykowanego zakażonym.