Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XX Jubileuszowy Festiwal Piosenki Seniorów

XX Jubileuszowy Festiwal Piosenki Seniorów

17 Czerwca 2024

W środę 12 czerwca 2024 r. w Zabytkowej Stodole w Baborówku odbył się zorganizowany przez Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów „Betlejemka” XX Jubileuszowy Festiwal Piosenki Seniorów „Radośnie śpiewajmy Panu”. Wydarzenie zgromadziło ok. 250 zaproszonych gości.

Na wydarzeniu obecni byli Starosta Szamotulski Beata Hanyżak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Piotr Michalak.

Na scenie zaprezentowały się następujące zespoły: Zespół Śpiewaczy „Betlejemka” z Szamotuł, Zespół Śpiewaczy „Borówczanki” z Lubasza, Zespół śpiewaczy „Dębowy Liść” z Suchego Lasu, Zespół Śpiewaczy „Pod Kasztanem” z Cerekwicy, Zespół Śpiewaczy „Zespół Pieśni Ludowej Duszniczanka” z Dusznik, Zespół Śpiewaczy „Kaźmierzanki” z Kaźmierza, Zespół Śpiewaczy: „Złoty Wiek” oraz „Orły 60+” z Drezdenka, Zespół Śpiewaczy „Srebrne Nutki” z Szamotuł i Zespół Śpiewaczy „Turewianki” z Turwi.

Festiwalowy program rozpoczął się od przywitania zaproszonych, po czym głos zabrały delegacje i chętni przedstawiciele naszych gości. Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem Festiwalu na scenie wystąpili członkowie Zespołu Folklorystycznego z Szamotuł prezentując w skróconej wersji osiem tańców.

Następnie zainaugurowano  XX Jubileuszowy Festiwal Piosenki Seniorów. Siostra Ewa Szczutkowska - Dyrektor Domu Dziennego Pobytu w Szamotułach, wprowadziła widzów w tematykę festiwalu podkreślając jego jubileuszowy charakter. Z kolei matka Janina Kierstan opowiedziała o historii i doświadczeniu realizowania kolejnych jego odsłon.

Kolejnym punktem programu były przesłuchania zespołów. Ze względu na jubileuszowy charakter festiwalu, w tym roku nie obowiązywały reguły konkursowe - każdy zespół otrzymał pamiątkową statuetkę i upominek.

Wydarzenie zostało wsparte przez Powiat Szamotulski.

do góry