Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00

III Motyliada

17 Czerwca 2024

W dniu 15 czerwca 2024 roku, na dziedzińcu Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie, odbyła się trzecia edycja Motyliady, imprezy zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Motyl” Integracja Międzypokoleniowa  oraz Szkołę Podstawową w Pamiątkowie. W tym roku akcja charytatywna odbyła się pod hasłem III Motyliada - Festiwal Motyli „Wszystkie dzieci nasze są...”

Stowarzyszenie „MOTYL” Integracja Międzypokoleniowa z Cerekwicy działa na rzecz mieszkańców Małej Ojczyzny, a działań tych nie ograniczają granice administracyjne. Dlatego w tym roku zbierano środki na rehabilitację dla dzieci, które mieszkają zarówno na terenie gminy Szamotuły, jak i gminy Rokietnica.

Impreza rozpoczęła się uroczyście o godzinie 14 od przywitania przybyłych gości, w tym Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak oraz Burmistrza Miasta
i Gminy Szamotuły Piotra Michalaka. Następnie zgromadzeni mogli zobaczyć występy przygotowane przez dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych 
i klas I-III Szkoły Podstawowej w Pamiątkowie, pokaz grupy dzieci z Przedszkola „Zaczarowana Łąka” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cerekwicy, układ choreograficzny, który zaprezentowały dziewczęta z zespołu „Prestige”, działającego w ramach Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dwójka" Szamotuły, funkcjonującego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach, zespół mażoretek „MIRAŻ”
z Wronieckiego Centrum Kultury.

Na scenie pojawili się również przedstawiciele KRAV MAGA Poznań Robert Kaźmierczak i zaprezentowali metody samoobrony. Po pokazie można było wziąć udział w warsztatach samoobrony kierowanych przede wszystkim do kobiet.

Odbyły się także akcje dotyczące profilaktyki zdrowotnej. Były to bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne dla dorosłych oraz warsztaty z ergonomii dotyczące unikania bólów kręgosłupa, przeprowadzone przez Centrum Medyczne NovaReh
z Mrowina. Wykonywane były również podstawowe badania czy pomiary ciśnienia przez SP ZOZ w Szamotułach.

Zainteresowane osoby mogły wziąć udział w meczu piłki siatkowej.

Podczas festynu swoje stoisko miał również Gabinet Wspierający Rozwój, który zajmuje się  edukacją i rehabilitacją osób z niepełnosprawnościami. Wszyscy chętni mogli również porozmawiać z neurologopedą. Stoisko miało także Centrum Edukacyjne Smart Academy Teddy Eddie z Rokietnicy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach przygotowali tor przeszkód z nagrodami dla dzieci.

Pod koniec odbyło się losowanie nagród głównych. Dzięki zaangażowaniu wielu osób na szczęśliwców czekały cenne nagrody. Zebrane fundusze zostaną przekazane na rehabilitację dla potrzebujących dzieci.

Trzecia edycja Motyliady odbyła się pod patronatem Starosty Szamotulskiego.

do góry