Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Regionalny Kongres Zawodowy

Regionalny Kongres Zawodowy

29 Marca 2019

Regionalny Kongres Zawodowy

27 marca 2019 r. w Grzymysławicach k/Wrześni w Centrum Badań i  Rozwoju Nowoczesnych Technologii odbył się Regionalny Kongres Zawodowy. Powiat Szamotulski reprezentowała Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, wraz z Dyrektorem Wydziału Edukacji, Spraw obywatelskich, Kultury, Sportu i Turystyki Janem Stefaniakiem oraz dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy Jolantą Gałkowską.

W trakcie konferencji Dyrektor wronieckiego Zespołu Szkół nr 1 Monika Kozber oraz Wiceprezes Amica S.A. Marcin Bilik uroczyście podpisali umowę  na doposażenie,w ramach której szkolna pracownia automatyki zostanie wyposażona w trzy nowoczesne stanowiska do zajęć praktycznych. Sprzęt w znaczny sposób ułatwi uczniom pracę na lekcjach oraz umożliwi szkole spełnienie wymogów ośrodka egzaminacyjnego.

Z kolei za współpracę ze szkołą, promocję kształcenia zawodowego i wprowadzane innowacje od Ministra Edukacji Narodowej wyróżnienie otrzymał Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o. o., którą z  rąk Kurator Elżbiety Leszczyńskiej odebrał Dyrektor Olgierd Bałtaki.

Kongres składał się z trzech paneli dyskusyjnych o możliwościach rozwoju szkolnictwa zawodowego. Wyróżnieniem dla szkoły na Leśnej było zaproszenie na kongres Jakuba Nowaka, ucznia klasy IV technikum mechatronicznego, który zaprezentował pracę Open Grab – manipulator cylindryczny jako dydaktyczne zastosowanie technologii w druku 3D. Projekt w całości został wykonany przez uczniów szkoły. Jest to docenienie przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty aktywnych działań i innowacyjnych rozwiązań, które mobilizują firmy do współpracy, a  absolwentom gwarantują dobre przygotowanie do wejścia na wymagający rynek pracy.

Treść i zdjęcia: Zespół Szkół nr 1 we Wronkach