16 Października 2019

Mitsubishi na Leśnej

W piątek 11 października, Szkołę na Leśnej odwiedzili przedstawiciele firmy Mitsubishi: Anna Wolska i Jakub Tomczyk. Wizyta miała na celu skontrolowanie postępu prac nad budowaną pracownią sterowników PLC w  placówce.

Zespół Szkół nr 1 we Wronkach jest jedną z trzech szkół w Polsce, które otrzymały od firmy Mitsubishi bezcenne zestawy sterowników PLC serii FX5UC wraz z dotykowym panelem operatorskim oraz modułami rozszerzeń, serwosilnikiem wraz z falownikiem i wzmacniaczem a także niezbędnym oprogramowaniem. Dodatkowo otrzymaliśmy zestaw makiet instruktarzowych, które już dziś zdobią ściany pracowni.

W chwili obecnej trwają prace konstrukcyjne nad panelem, który będzie zawierał wymienione powyżej elementy wraz z dodatkowymi przełącznikami i elementami wzbogacającymi stanowisko laboratoryjne, w oparciu o dokumentację otrzymaną od firmy Mitsubishi.

Według optymistycznych prognoz stanowiska powinny zacząć funkcjonować już pod koniec listopada. Warto nadmienić, że wszystkie prace związane z uruchomieniem pracowni prowadzą uczniowie pod nadzorem nauczyciela przedmiotów zawodowych i kierownika szkolenia praktycznego Pana Marcina Idaszka.

Warto również wspomnieć, że nauczyciele przedmiotów zawodowych Panowie: Marcin Idaszek,  Tomasz Bednarek oraz Mateusz Ratuszyn wzięli  udział, w całości sfinansowanych i zorganizowanych przez firmę Mitsubishi,  szkoleniach praktycznych w siedzibie firmy w Poznaniu.

Fot. /Inf. ZS nr 1 we Wronkach

Galeria aktualności