Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Dzień Edukacji Narodowej- Gala Oskarowa 2019

Dzień Edukacji Narodowej- Gala Oskarowa 2019

16 Października 2019

Dzień Edukacji Narodowej- Gala Oskarowa 2019

14 października 2019 roku w Szkole na Leśnej odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Podczas uroczystości Pani Dyrektor Monika Kozber złożyła życzenia, gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi życząc zdrowia, dobrej energii a przede wszystkim szacunku dla tego trudnego zawodu. Podziękowała uczniom, którzy  w tym dniu nagrodzili nauczycieli  nie tylko kwiatami ale przede wszystkim pięknymi galowymi strojami. Był to wyraz  uznania dla grona pedagogicznego.  Następnie w asyście Pana Rafała Krzykały, Dyrektora Centrum Sportu w Szamotułach, podziękowała wolontariuszom, którzy pracowali nad organizacją biura zawodów podczas IX Samsung Półmaratonu w  Szamotułach. Głos zabrał również Pan Rafał Zimny, Wicestarosta Powiatu Szamotulskiego, który podziękował dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za trud włożony w pracę, oraz życzył dalszej satysfakcji z wykonywanego zawodu. Tradycją Szkoły na Leśnej jest przyjęcie tego dnia uczniów klas pierwszych i klasy siódmej w poczet społeczności szkolnej. Tak też stało się i tym razem. Uroczystego ślubowania na sztandar dostąpili reprezentanci klas pierwszych liceum i technikum oraz klasy siódmej. Ponadto zaprzysiężony został także nowy Samorząd Uczniowski, którego przewodniczącym, na rok szkolny 2019/2020 został Michał Śmigiel z klasy 3m.

Po części oficjalnej apelu, przyszedł czas na Galę Oskarową 2019 przygotowaną przez Samorząd Uczniowski. W pierwszym tygodniu października członkowie SU przeprowadzili wśród uczniów plebiscyt w X kategoriach: Mistrz ciętej riposty, Miss/Misster korytarza, Najpiękniejszy uśmiech, Siekiera roku, Anielskie serce, Złote usta, Mistrz suchara, Strażnik Teksasu, Perfekcyjna/y Pan/i domu, Sportowiec roku. W każdej kategorii nominowano po 4 osoby z czego OSKAR zawsze wędrował do tej najlepszej! Galę Oskarową 2019 umilały nam występy Nadii, Lidki, Julii i Kacpra.

Inf./Fot.-ZS nr 1