Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Galowy Koncert z okazji 30-lecia istnienia Zespołu Tańca (..)

Galowy Koncert z okazji 30-lecia istnienia Zespołu Tańca Polskiego “Wronki”

15 Lutego 2023

W dniu 11 lutego 2023 odbył się Galowy Koncert z okazji 30-lecia istnienia Zespołu Tańca Polskiego “Wronki”. Wydarzenie odbyło się w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 we Wronkach, która specjalnie na tę uroczystość zamieniła się w przestrzeń teatralną.

Impreza została wsparta przez Powiat Szamotulski, który na gali reprezentowali Wicestarosta Rafał Zimny i Członek Zarządu Kazimierz Michalak.

W pierwszej części koncertu zaprezentowano tańce z różnych regionów kraju - tańce rzeszowskie, śląskie, cieszyńskie i lubelskie. Nie zabrakło folkloru ziemi szamotulskiej, tym razem w premierowych choreografiach. Na scenie zaprezentowały się grupa dziecięca, młodzieżowa i reprezentacyjna, jak również byli tancerze zespołu. Tancerzom towarzyszyli muzycy, którzy na stałe współpracują z zespołem.

Druga część składała się z różnorodnych choreografii, dla których folklor jest inspiracją i sposobem do artystycznego wyrażania siebie. Rozpoczęto polonezem, walcem i mazurem ze spektaklu taneczno-muzycznego “Bal 1850”, przy akompaniamencie kwintetu fortepianowego.

Ponadto podczas tego wieczoru wręczone zostały odznaki honorowe “Zasłużony dla Kultury Polskiej”  dla Hanny i Jana Galasińskich jako wyraz docenienia ich osiągnięć w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. W imieniu Wiceprezesa Rady Ministrów oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego aktu dekoracji dokonał Adam Bogrycewicz - radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

 

do góry