Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Od 1 marca planowane jest otwarcie gabinetu lekarskiego w (..)

Od 1 marca planowane jest otwarcie gabinetu lekarskiego w Otorowie

8 Lutego 2023

Dzisiaj Starosta Szamotulski Beata Hanyżak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek spotkali się z sołtysami oraz z radnymi - przedstawicielami wsi, których mieszkańcy są zainteresowani dalszymi losami przychodni lekarza rodzinnego w Otorowie.

W spotkaniu uczestniczyła także osoba, z którą od grudnia w stałym kontakcie starosta i burmistrz koordynują działania związane z uzyskaniem kontraktu. Wyjaśniono wszystkie kwestie dotyczące stron tego postępowania.

Zwrócono uwagę na przychylność Narodowego Funduszu Zdrowia i Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego. "Tylko wspólne konkretne starania dają wymierne efekty" - stwierdziła starosta Beata Hanyżak. "Mamy nadzieję że od 1 marca gabinet lekarza w Otorowie będzie już przyjmował naszych mieszkańców" - dodał burmistrz Włodzimierz Kaczmarek.

Planowane jest działanie filii w Otorowie trzy dni w tygodniu. Na wniosek radnego powiatowego Piotra Michalaka ustalono, że dodatkowo do momentu uzyskania stosownej liczby deklaracji udzielane będą teleporady dla mieszkańców w pozostałe dwa dni.

do góry