Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w (..)

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach

28 Lutego 2023

W dniu 24 lutego br. na emeryturę przeszedł Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach insp. Sławomir Dziupiński.

W piątek odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania oraz objęcia stanowiska szefa szamotulskich policjantów. Pożegnano także I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach mł. insp. Tomasza Piechotę.

W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak oraz burmistrzowie i wójtowie gmin Powiatu Szamotulskiego, przedstawiciele służb i instytucji współpracujących z Policją, kadra kierownicza oraz policjanci i pracownicy szamotulskiej jednostki.

Dotychczasowy Komendant, insp. Sławomir Dziupiński pożegnał się z szamotulską jednostką, podziękował za współpracę, podkreślając, że lata spędzone w Szamotułach były jednymi z najlepszych, o ile nie najlepszymi w jego służbie. Insp. Dziupiński życzył swojemu następcy powodzenia na nowo objętym stanowisku i wyraził przekonanie, że z takim przełożonym ta jednostka będzie działała bardzo skutecznie.

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach powołany został mł. insp. Waldemar Dobrychłop.

do góry