Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Zapobieganie włamaniom do domów

Zapobieganie włamaniom do domów

29 Czerwca 2023

Drodzy Mieszkańcy. Zaczął się okres urlopowy dlatego parę słów o bezpieczeństwie i zapobieganiu włamaniom do domów!

Najważniejszym krokiem w ochronie naszego domu jest zapewnienie odpowiednich zabezpieczeń. Istnieje wiele prostych i skutecznych metod, które możemy zastosować, aby utrudnić życie potencjalnym włamywaczom. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o solidne drzwi wejściowe, wyposażone dobrej jakości zamki i wzmocnione ościeżnice. Nie zapominajmy również o oknach - warto zainstalować antywłamaniowe zamki i solidne klamki.

W dzisiejszych czasach technologia może nam również pomóc w zabezpieczeniu naszego domu i mienia. Kamery monitoringu i systemy alarmowe są coraz bardziej popularne i dostępne dla przeciętnego konsumenta. Możemy zainstalować system alarmowy, który będzie nas informował o nieautoryzowanym dostępie do naszego domu, a kamery monitoringu pomogą nam w śledzeniu sytuacji wokół posesji.

Oczywiście, nie należy zapominać o podstawowych zasadach ostrożności. Zamykanie drzwi na klucz nawet podczas krótkiej nieobecności, nie pozostawianie wartościowych przedmiotów na widoku w oknach czy też zapewnienie oświetlenia zewnętrznego wokół domu mogą znacząco zmniejszyć ryzyko włamania.

Pomimo tych środków technicznych warto też rozważyć wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia.

Zapobieganie włamaniom do domów

do góry