Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Zakończenie akcji „Odblaskowo-bezwypadkowo” i (..)

Zakończenie akcji „Odblaskowo-bezwypadkowo” i „Bezpieczna zabawa, to dla pierwszaka ważna sprawa”

15 Lutego 2021

Jak co roku, również teraz Powiat Szamotulski włączył się w przygotowanie akcji profilaktycznej „Odblaskowo-bezwypadkowo” oraz „Bezpieczna zabawa, to dla pierwszaka poważna sprawa”, których organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.

Przedsięwzięcie polegało na przeprowadzeniu konkursów dla uczniów klas pierwszych, uczęszczających do szkół na terenie Powiatu Szamotulskiego. Zadaniami uczestników było, w zależności od akcji, w której brano udział, zaprojektowanie wzoru odblasku, jaki docelowo miałby zostać nadrukowany na odblasku promującym akcję „Odblaskowo-bezwypadkowo”, lub wykonanie pracy plastycznej dotyczącej bezpiecznej zabawy.

Łącznie do konkursów zgłosiło się 600 uczniów z 18 szkół podstawowych. W ramach rozstrzygnięcia nagrodzono 22 osoby. Laureaci otrzymali nagrody, w skład których wchodziły m.in. maskotki z podobizną sierżanta Pyrka, kamizelki odblaskowe i odblaski, oraz okolicznościowe dyplomy i podziękowania. Wszyscy pierwszoklasiści ze szkół, których uczniowie tryumfowali zajmując w obu konkursach miejsca I-III otrzymali ponadto kamizelki odblaskowe.

Z uwagi na ograniczenia pandemiczne, zrezygnowano w tym roku z bezpośrednich spotkań dzieci z funkcjonariuszami. Nie odbył się też tym razem tradycyjny, uroczysty finał podsumowujący działania.

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom!

Mamy nadzieję, że kolejna odsłona akcji profilaktycznej będzie mogła odbyć się już bez obostrzeń.

do góry