Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Zakończenie akcji „Odblaskowo-bezwypadkowo” i (..)

Zakończenie akcji „Odblaskowo-bezwypadkowo” i „Bezpieczna zabawa, to dla pierwszaka ważna sprawa”

15 Lutego 2021

Jak co roku, również teraz Powiat Szamotulski włączył się w przygotowanie akcji profilaktycznej „Odblaskowo-bezwypadkowo” oraz „Bezpieczna zabawa, to dla pierwszaka poważna sprawa”, których organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.

Przedsięwzięcie polegało na przeprowadzeniu konkursów dla uczniów klas pierwszych, uczęszczających do szkół na terenie Powiatu Szamotulskiego. Zadaniami uczestników było, w zależności od akcji, w której brano udział, zaprojektowanie wzoru odblasku, jaki docelowo miałby zostać nadrukowany na odblasku promującym akcję „Odblaskowo-bezwypadkowo”, lub wykonanie pracy plastycznej dotyczącej bezpiecznej zabawy.

Łącznie do konkursów zgłosiło się 600 uczniów z 18 szkół podstawowych. W ramach rozstrzygnięcia nagrodzono 22 osoby. Laureaci otrzymali nagrody, w skład których wchodziły m.in. maskotki z podobizną sierżanta Pyrka, kamizelki odblaskowe i odblaski, oraz okolicznościowe dyplomy i podziękowania. Wszyscy pierwszoklasiści ze szkół, których uczniowie tryumfowali zajmując w obu konkursach miejsca I-III otrzymali ponadto kamizelki odblaskowe.

Z uwagi na ograniczenia pandemiczne, zrezygnowano w tym roku z bezpośrednich spotkań dzieci z funkcjonariuszami. Nie odbył się też tym razem tradycyjny, uroczysty finał podsumowujący działania.

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom!

Mamy nadzieję, że kolejna odsłona akcji profilaktycznej będzie mogła odbyć się już bez obostrzeń.