Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XI Szamotuły Samsung Półmaraton za nami!

XI Szamotuły Samsung Półmaraton za nami!

9 Października 2023

Niedziela 8 października powitała nas pięknym słonecznym, aczkolwiek wietrznym dniem. Tuż przed godziną 10:00 uroczystego otwarcia imprezy dokonali Poseł Jakub Rutnicki oraz Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, którym towarzyszyli Prezes LGD Dolina Samy Karolina Miarka, Dyrektor ZDP Sylwia Kosicka oraz Dyrektorzy Biegu Rafał Krzykała i Bartosz Węglewski. Na późniejszych dekoracjach obecny był także wiceburmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Dariusz Wachowiak oraz Wicestarosta Szamotulski Rafał Zimny, który był uczestnikiem półmaratonu, a bieg ukończył z czasem 01:34:10!

Równo o godzinie 10 wystartował bieg rodzinny, w którym wzięło udział 98 małych i dużych biegaczy. W rywalizacji nie było przegranych i każdy uczestnik otrzymał medal! Swoje czasy można odszukać na stronie STS Timing pod linkiem - STS-TIMING.PL - WYNIKI.

O godzinie 11:00  560 biegaczy wystartowało na dystansie 21km! Jako pierwszy na mecie zameldował się Bogdan Semenovych z Ukrainy z czasem 1:07:01, a tuż za nim pięciokrotny triumfator szamotulskiej imprezy Damian Kabat, który wbiegł na metę z Łukaszem Nowakiem, reprezentant Polski jako chodziarz w Igrzyskach Olimpijskich.

Wśród kobiet triumfowała Ukrainka Natalia Semenovyvh  z czasem 1:18:01, która wyprzedziła Iwonę Maciąg i Annę Pawlikowską.

Najszybszą zawodniczką z Szamotuł okazała się Anna Gierszewska, a wśród Panów Maciej Skórnicki. W klasyfikacji pracowników Samsunga triumfowali Malwina Stachowiak i Maciej Soloch. Czołowa piątka w klasyfikacji kobiet i mężczyzn oraz zwyciężczynie i zwycięzcy klasyfikacji wiekowych otrzymali lodówki ufundowane przez Sponsora Generalnego firmę Samsung.

Szczegółowe wyniki znajdziecie pod linkiem - STS-TIMING.PL - WYNIKI.

Dziękujemy wszystkim organizatorom, wolontariuszom, służbom mundurowym oraz biegaczom za wspaniałą atmosferę!

do góry