Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Festyn "Oblicza Rolnika"

Festyn "Oblicza Rolnika"

9 Października 2023

W piątek 6 października w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach odbył się Festyn „Oblicza Rolnika”. Na tym wyjątkowym święcie obecna była Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, która pogratulowała dyrektorowi Arkadiuszowi Majerowi wspaniałej organizacji wydarzenia.

W imprezę zaangażowanych było wielu uczniów i nauczycieli, a sam festyn cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Partnerem wydarzenia była Wielkopolska Izba Rolnicza, która w ramach porozumienia ze szkołą wspiera edukację i rozwój młodego pokolenia rolniczego, między innymi poprzez organizację różnych szkoleń i wydarzeń.

W czasie festynu odbyły się między innymi pokazy maszyn rolniczych, pokazy kulinarne i folklorystyczne, warsztaty, a wielu wystawców prezentowało swoje produkty i wyroby.

Mieszkańcy mogli poczęstować się grillem oraz wyrobami cukierniczymi, a także obejrzeć występy wokalne i taneczne. W strefie dziecka najmłodsi korzystali z takich atrakcji jak malowanie twarzy i warsztaty plastyczne, mogły zobaczyć także zwierzęta: kozy, cielaki i kucyki. Chętni mogli wziąć na rękę jednego z trzech sokołów: Kazia, Kosa czy Benka.

do góry