Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wyróżnienie dla Powiatowego Urzędu Pracy w Szamotułach

Wyróżnienie dla Powiatowego Urzędu Pracy w Szamotułach

26 Listopada 2019

Wyróżnienie dla Powiatowego Urzędu Pracy w Szamotułach

21 listopada 2019r. Powiatowy Urząd Pracy w Szamotułach odebrał z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego Wojciecha Jankowiaka wyróżnienie za szczególną aktywność i działania podejmowane w ramach sieci EURES. Dyplom odebrała dyrektor urzędu Jolanta Gałkowska. Okazją do podsumowań było obchodzone w Polsce 15-lecie międzynarodowego pośrednictwa pracy w ramach sieci EURES (European Employment Services – Europejskie Służby Zatrudnienia). PUP w Szamotułach,  podobnie jak WUP w Poznaniu, od samego początku aktywnie zabiegał o wykorzystanie potencjału europejskiego rynku pracy i stworzenie pracownikom z naszego regionu możliwości podjęcia pracy i zdobycia doświadczenia zawodowego w wybranym przez siebie państwie. Służyły temu m. in. Targi Pracy, a także codzienna aktywność asystentów i doradców EURES.

Obecnie,  z uwagi na deficyty kadrowe u polskich pracodawców działania w ramach EURES polegają na pozyskaniu pracowników z UE i EOG oraz zachęcaniu Polaków do powrotu do kraju i podjęcia zatrudnienia na rodzimym rynku pracy.
Wszystkich zainteresowanych poznaniem warunków pracy w UE oraz innych informacji dotyczących europejskiego rynku pracy odsyłamy do strony www.eures.praca.gov.pl oraz www.eures.europa.eu.
Inf./ Fot.  PUP w Szamotułach