Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wycieczka do Warszawy w ramach Programu "Poznaj Polskę"

Wycieczka do Warszawy w ramach Programu "Poznaj Polskę"

25 Maja 2023

Loga

W dniach 25-26 kwietnia br. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Szamotułach uczestniczyli w wycieczce współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”.

W ramach wycieczki do Warszawy uczniowie zwiedzili: Powązki wojskowe i cywilne, Łazienki Królewskie, Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, Pomnik Smoleński, Rynek Starego Miasta, fasadę Pałacu Prezydencki, dziedziniec Zamku Królewskiego, Kolumny Zygmunta III Wazy, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadion Narodowy, ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, Pałac Kultury i Nauki.

Młodzież była zadowolona z wycieczki i usatysfakcjonowana tym co zobaczyli oraz zwiedzili.