Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Polacy pojadą na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu - Festiwal (..)

Polacy pojadą na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu - Festiwal Jeździecki Baborówko

22 Maja 2023

Zakończyła się piętnasta edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko. Impreza została wsparta przez Powiat Szamotulski i objęta patronatem przez Starostę Szamotulskiego Beatę Hanyżak. 

Na zawodach obecny był Wicestarosta Rafał Zimny.

Największy sukces odnieśli Polacy, którzy zwyciężyli indywidualnie oraz drużynowo w konkursie CCIO4*-L, co daje im kwalifikację na letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024r. Świetną formę pokazali również Niemcy w konkursie CCI4*-S, gdzie zajęli pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce.

Festiwal Jeździecki Baborówko zakończył się szczęśliwie dla polskiej kadry narodowej, która w konkursie CCIO4*-L o trofeum LOTTO uzyskała kwalifikację do letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Jan Kamiński, który wraz z koniem Jard zwyciężył w tym konkursie z wynikiem 37,8 pkt. Tuż za nim uplasował się, startujący indywidualnie, Mateusz Kiempa na Libertinie (40 pkt). Na miejscu trzecim konkurs ukończyła Małgorzata Korycka na Cavalencji (46 pkt). CCIO4*-L nie było za to udane dla Czechów, którzy z walki drużynowej musieli zrezygnować już po przeglądzie, oraz dla Węgrów, którzy nie mieli szczęścia podczas crossu.

Niewątpliwie z największym emocjami wiąże się również najwyżej dotowany konkurs CCI4*-S o nagrodę Patrona Zawodów Pana Romana Roszkiewicz. Pierwsze miejsce po bezbłędnym przejeździ parkuru utrzymał Niemiec Christoph Wahler na Carjatanie S z sumą punktów 27,9. Tuż za nim uplasował się Mistrz Olimpijski Michael Jung na Kilcandrze Ocean Power (31,8 pkt). Na miejsce trzecie miejsce awansował Jerome Robine na Black Ice (33,3 pkt).

Wyniki: ZawodyKonne.com - konkursy - Equestrian Festival Baborówko 2023

do góry