Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Współpraca w zakresie kształtowania zasobów wodnych (..)

Współpraca w zakresie kształtowania zasobów wodnych zlewni rzeki Samy

11 Października 2023

W dniu dzisiejszym na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Szamotułach odbyło się spotkanie z Wojewodą Wielkopolskim Michałem Zielińskim, Starostą Szamotulskim Beatą Hanyżak oraz Bogumiłem Nowakiem dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu mające na celu podpisanie listu intencyjnego o podjęciu współpracy w zakresie wspólnej realizacji zadania dotyczącego kształtowania zasobów wodnych zlewni rzeki Samy w miejscowości Szamotuły, gmina Szamotuły, na odcinku od projektowanego jazu w km 17+199 rzeki Samy do ulicy Zamkowej w Szamotułach, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 184.

Stronami w porozumieniu są PGW Wody Polskie, Skarb Państwa Starosta Szamotulski, Miasto i Gmina Szamotuły. Ma to na celu zwiększenie retencyjności Jeziórka, uregulowania koryta rzeki Samy oraz zapobieganiu suszy.

Wody Polskie rozpoczęły działania na szeroką skalę, które mają poprawić infrastrukturę urządzeń piętrzących na rzekach, kanałach i jeziorach w województwie Wielkopolskim.

Ma to złagodzić skutki suszy w naszym regionie w perspektywie najbliższych 5 lat, przyczynić się do wzrostu retencji korytowej i jeziorowej na poziomie 7 000 000 metrów sześc., a także zwiększyć zabezpieczenia przeciwpowodziowe dolnej Warty.

do góry