Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/„Współpraca szkoły z sądem” tematem regionalnej (..)

„Współpraca szkoły z sądem” tematem regionalnej konferencji

21 Kwietnia 2023

Powiat Szamotulski przyjął zaproszenie szamotulskiego Sądu Rejonowego dot. współorganizacji konferencji pn. „Współpraca szkoły z sądem na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”. W tę społeczną inicjatywę włączył się także Powiat Międzychodzki.
Współpraca jednostek samorządowych z sądem stworzyła nauczycielom, pedagogom i psychologom możliwość pogłębienia wiedzy związanej z możliwymi działaniami sądu podejmowanymi na rzecz bezpieczeństwa dzieci młodzieży, zapoznania się z nowymi uprawnieniami i obowiązkami szkoły, a także środkami, jakimi sąd dysponuje.
W trakcie konferencji omówiono szczegółowo zagadnienia prawne tj.: „Telefon w szkole”, „Realizacja nowych uprawnień dla dyrektorów szkół płynących z ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich”, „Uczeń pełnoletni w szkole”. Dyskutowano o współpracy szkoły z sądem dla nieletnich oraz sądem rodzinnym, poruszano zagadnienia związane z codzienną pracą z młodzieżą na rzecz bezpieczeństwa.
Tematyka okazała się niezwykle interesująca, czego potwierdzeniem były zgłaszane przez uczestników zagadnienia do omówienia oraz wypełniona hala „Szamotulanka”.
Patronat honorowy nad konferencją objęli Rzecznik Praw Obywatelskich i Prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu.

„Współpraca szkoły z sądem” tematem regionalnej konferencji

do góry