Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Szpitalny POZ z kolejną usługą medyczną

Szpitalny POZ z kolejną usługą medyczną

24 Kwietnia 2023

Poradnia lekarza rodzinnego w SPZOZ w Szamotułach dołączyła do programu Krajowej Sieci Kardiologicznej.

Od kwietnia Pacjenci z chorobami układu krążenia mogą korzystać z łatwiejszego i szybszego dostępu do lekarzy specjalistów.
Krajowa Sieć Kardiologiczna to program zapewniający szybsze i skuteczniejsze diagnozowanie oraz leczenie chorób układu krążenia. Dzięki bezpośredniej współpracy poradni POZ ze szpitalami Pacjenci mają łatwiejszy dostęp do lekarzy specjalistów.
- W trakcie leczenia na poziomie poradni POZ lekarz ocenia, czy Pacjent wymaga specjalistycznej opieki kardiologicznej. W przypadku pozytywnej oceny Pacjent kierowany jest do szpitala kardiologicznego, gdzie specjaliści podejmują decyzję o dalszym przebiegu terapii - tłumaczy lekarz Aleksander Baran, zastępca kierownika Poradni lekarza rodzinnego w SPZOZ w Szamotułach.
Z programu od kwietnia mogą korzystać Pacjenci tutejszej poradni ze schorzeniami z zakresu kardiologii, m.in. nadciśnieniem tętniczym, niewydolnością serca, zaburzeniami rytmu serca i wadami serca.
Przypominamy, że szpitalny POZ jako jeden z pierwszych w województwie wielkopolskim wprowadził dla Pacjentów opiekę koordynowaną. Dzięki niej skróciła się droga Pacjentów do porad specjalistów.

do góry