Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wmurowania kamienia węgielnego pod budowę strażnicy OSP (..)

Wmurowania kamienia węgielnego pod budowę strażnicy OSP w Ostrorogu wraz z pomieszczeniami dziennego pobytu seniora oraz salą kinową

16 Lutego 2023

Wtorkowy dzień zapisze się w historii Miasta i Gminy Ostroróg.

Piękna pogoda sprzyjała  uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę strażnicy OSP w Ostrorogu wraz z pomieszczeniami dziennego pobytu seniora oraz salą kinową. Kompleks, dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami powstaje obecnie przy zbiegu ul. Rolnej i Żniwnej w Ostrorogu i będzie obiektem o prawie 500 m2 powierzchni.

Na tą inwestycję gmina otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Akt erekcyjny podpisany został przez Posła na Sejm Martę Kubiak, Posła na Sejm Marcina Porzucka, Starostę Szamotulskiego Beatę Hanyżak, Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Ostroróg Tomasza Antoniewskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Ostroróg Romana Napierałę, Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Ostroróg Janusza Stanke,  Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach - st. bryg. Ireneusza Persa, komendanta OSP Ostroróg - Pana Sławomira Przybysza, Prezesa Zarządu OSP Ostroróg  - Pana Feliksa Burdajewicza, wykonawców - Pana Krzysztofa Przysieckiego oraz Wojciecha Stelmaszyka.

Po tej części uroczystości nastąpiło symboliczne otwarcie jednej z dróg modernizowanych w ostatnim czasie na terenie gminy. To zadanie obejmowało wykonanie nowej nawierzchni drogi z kostki betonowej na ulicy Ogrodowej w Ostrorogu oraz nowej nawierzchni asfaltowej dróg: w Bininie, Bobulczynie, Wielonku i Rudkach. Zadanie dofinansowane zostało z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

do góry