Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wizyta Pani Poseł Marty Kubiak w siedzibie Starostwa

Wizyta Pani Poseł Marty Kubiak w siedzibie Starostwa

5 Listopada 2021

3 listopada 2021 r. odbyło się spotkanie Pani Starosty Beaty Hanyżak i Przewodniczącym Rady Powiatu Radosławem Łanoszką z Panią Poseł Martą Kubiak. Podczas wizyty omówione zostały planowane inwestycje oraz możliwości dofinansowań na kolejne projekty, które wpłyną na rozwój Powiatu Szamotulskiego.

Tego dnia dokonano oględzin plac budowy ronda na drodze Śmiłowo - Gałowo, realizowani dzięki dofinansowaniu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wizyta była okazją do odwiedzenia Szpitala Powiatowego w Szamotułach, który we wrześniu  został zaopatrzony w 15 nowych, elektrycznie sterowanych łóżek o łącznej wartości 150 tys. zł. Wsparcie dla szpitala było możliwe dzięki współpracy Pani Poseł Marty Kubiak ze Starostą Szamotulskim Beatą Hanyżak oraz Dyrektorem Remigiuszem Pawelczakiem. Kolejne dostawy nowoczesnego sprzętu trafią do jednostki jeszcze w listopadzie, a całość została sfinansowana w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na wniosek władz lokalnych. 

Następnie Pani Poseł i Starosta Szamotulski spotkali się z Burmistrzem Miasta i Gminy Pniewy Jarosławem Przewoźnym. Pan Burmistrz przedstawił stan prowadzonych i planowanych inwestycji. Rządowe wsparcie pomogło Gminie Pniewy na reaktywację tzw. Parku Sokoła- realizacja tej inwestycji zbliża się do końca. W ramach Polskiego Ładu rozpocznie się także przebudowa ulicy Maciejewskiego. Omówiono także współpracę Powiatu i Gminy w zakresie przebudowy ulicy Konińskiej w Pniewach. Ważnym punktem tej wizyty była rozmowa na temat współpracy samorządów, a także przyszłych dofinansowań, które pomogą Gminie Pniewy oraz Powiatowi Szamotulskiemu przeprowadzać kolejne inwestycje tak ważne dla mieszkańców naszego regionu.

do góry