Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego ws. (..)

Wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego ws. funkcjonowania szpitali

2 Kwietnia 2021

Wicestarosta podczas wideokonferencji z Wojewodą Wielkopolskim2 kwietnia 2021 r. Wicestarosta Szamotulski Rafał Zimny uczestniczył w zorganizowanej przez Wojewodę Wielkopolskiego Michała Zielińskiego wideokonferencji z udziałem organów założycielskich i dyrektorów wielkopolskich szpitali. Uczestniczyli w niej również: Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału NFZ Agnieszka Pachciarz, Z-ca Dyrektora ds. Służb Mundurowych Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych dla Województwa Wielkopolskiego prof. dr hab. n. med. Magdalena Figlerowicz, wojewódzka konsultant w dziedzinie anestezjologii dr Karina Stefańska-Wronka oraz pełnomocnik Wojewody Wielkopolskiego do spraw koordynacji hospitalizacji pacjentów chorych na COVID-19 i współpracy ze szpitalami zabezpieczenia covidowego - Luiza Maria Korol.

Widok na pulpit zdalnej wideokonferencjiSpotkanie dotyczyło bieżącej sytuacji epidemiologicznej w regionie. Omówiono kwestie związane z organizacją pracy szpitali covidowych, działaniem SOR-ów i funkcjonowaniem oddziałów w szpitalach niezakaźnych. Zaapelowano o zapewnienie pełnej realizacji świadczeń zdrowotnych również podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia przypomnieli również o braku rejonizacji zarówno jeśli chodzi o obsługę pacjentów w szpitalach covidowych, jak i funkcjonowanie oddziałów ratunkowych w pozostałych placówkach.

Przypominamy, że w związku z odnotowanymi w ostatnich dniach rekordowymi w skali kraju wskaźnikami zachorowań w Powiecie Szamotulskim, Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński podjął decyzję o przekształceniu Szpitala Powiatowego w Szamotułach w szpital jednoimienny. Od dziś (02.04.2021 r.) placówka przyjmuje więc wyłącznie osoby zakażone wirusem SARS-CoV-2.

W imieniu Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak prosimy o stosowanie zalecanych środków ochrony osobistej poprzez zachowanie dystansu oraz noszenie maseczek.

do góry