Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Pracujemy nad uruchomieniem Punktu Szczepień Masowych

Pracujemy nad uruchomieniem Punktu Szczepień Masowych

2 Kwietnia 2021

Wideokonferencja z burmistrzami ws. organizacji punktów szczepień masowychW związku ze spodziewanym zwiększaniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 dostarczanych do Polski i koniecznością zwiększenia potencjału szczepień powszechnych planuje się utworzenie w każdym z powiatów Punktów Szczepień Masowych (PSM). Nowe punkty szczepień mają być tworzone przez samorządy w uzgodnieniu z wojewodami.

W chwili obecnej najistotniejszą kwestią stało się określenie we współpracy z gminami ilości Punktów Szczepień Masowych na terenie powiatu, a w szczególności wyznaczenie miejsc, w których takie punkty powinny powstać. Tej tematyce poświęcona została dzisiejsza wideokonferencja z wójtami i burmistrzami gmin z terenu powiatu. W ramach wspólnych ustaleń wskazano na możliwość utworzenia na terenie naszego powiatu 2 - 3 Punktów Szczepień Masowych oraz uzgodniono ich wstępną lokalizację.

Wskazane podczas spotkania lokalizacje spełniają dwa podstawowe warunki - dogodnego i nieodległego dojazdu z każdego miejsca na terenie powiatu oraz równomiernego dostępu do szczepień dla populacji poszczególnych gmin. Zaproponowane lokalizacje będą teraz podlegać weryfikacji i zatwierdzeniu przez Oddział Wielkopolski Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Wojewodę Wielkopolskiego. Niezwłocznie po zakończeniu tej procedury przekażemy informację o zatwierdzonych lokalizacjach.

Od strony medycznej prowadzeniem Punktów Szczepień Masowych w Powiecie Szamotulskim zajmie się SP ZOZ w Szamotułach, natomiast od strony organizacyjnej zadanie to będzie wspomagane przez Starostwo Powiatowe oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

do góry