Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wideokonferencja "Przygotowanie szpitali do czwartej fali (..)

Wideokonferencja "Przygotowanie szpitali do czwartej fali koronawirusa"

14 Października 2021

14 października br. Wicestarosta Szamotulski Pan Rafał Zimny i z-ca dyrektora ds. technicznych i inwestycji SP ZOZ w Szamotułach Pan Szymon Anioł uczestniczyli w wideokonferencji zorganizowanej przez Wojewodę Wielkopolskiego oraz przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego w Poznaniu.

W spotkaniu uczestniczyły również prof. Magdalena Figlerowicz, która pełni rolę konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób zakaźnych, a także lek. med. Luiza Maria Korol pełnomocnik ds. koordynacji hospitalizacji pacjentów chorych na COVID-19 i współpracy ze szpitalami zabezpieczenia covidowego. Głównym tematem spotkania było przygotowanie szpitali do kolejnej- czwartej fali koronawirusa oraz konieczności dalszego szczepienia przeciwko COVID-19.

Podczas wideokonferencji zostały przybliżone dane statystyczne dotyczące obłożenia łóżek „covidowych” oraz aktywnie prowadzone działania przygotowawcze do czwartej fali koronawirusa w szpitalach. Omówiona została również zaszczepialność poszczególnych powiatów, zgodnie z przedstawionymi danymi Powiat Szamotulski znajduje się na 3. miejscu w Województwie Wielkopolskim tuż za Miastem Poznań
i Powiatem Poznańskim.

Pomimo wysokiego poziomu zaszczepionych mieszkańców naszego Powiatu, która wynosi 59%, zwracamy uwagę na konieczność prowadzenia dalszych szczepień w celu osiągnięcia jak najwyższego progu zaszczepionych mieszkańców.Wideokonferencja