Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Termomodernizacja budynku szkoły w Zespole Szkół nr 1 we (..)

Termomodernizacja budynku szkoły w Zespole Szkół nr 1 we Wronkach

18 Lipca 2023

Inwestycja ma na celu przede wszystkim zwiększyć komfort nauczania, z czego skorzystają uczniowie i nauczyciele. Elektrownia fotowoltaiczna, nowe okna i izolacja termiczna zmniejszy nakłady finansowe przeznaczane przez szkołę na rachunki związane z utrzymaniem budynków, w tym na ogrzewanie i dostarczanie ciepłej wody. Zmieni się także wygląd zewnętrzny obiektu - szkoła będzie komponować się z otaczającą zielenią.

Zadanie obejmie kompleksową termomodernizację budynku szkoły, w tym m.in.: wykonanie nowej izolacji termicznej ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz drzwi oddzielających pomieszczenia ogrzewane od nieogrzewanych na typu izolowane termiczne, odmalowanie elewacji na jednolity styl budynków przylegających, modernizacje wewnętrznej instalacji c.o. oraz kotłowni gazowej, wykonanie elektrowni fotowoltaicznej.

Całkowita wartość zadania wyniesie 3.350.481,54 zł, przy wsparciu ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 85%, tj.: 2.847.909,31 zł.

do góry