Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00

Święto Policji

18 Lipca 2023

W ubiegłą niedzielę odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. W tym szczególnym dniu funkcjonariusze otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie policyjne, wyróżnienia oraz odznaczenia.

Apel odbył się w Muzeum - Zamek Górków, a wśród gości znaleźli się między innymi: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Mariusz Wiśniewski, Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego Maciej Trąbczyński, burmistrzowie oraz wójtowie z terenu powiatu szamotulskiego, Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Poznaniu podinsp. Kinga Fechner-Wojciechowska, Zastępca Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Poznaniu podkom. Paweł Mikołajczak, przedstawiciele instytucji oraz służb mundurowych współpracujących z Policją.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie policjantom aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne, a także wyróżnień i odznaczeń związkowych. Nie obyło się również bez wyróżnień dla osób spoza naszej instytucji, wspomagających lokalną Policję w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Mieszkańcy, a szczególności dzieci mogły wziąć udział w wielu atrakcjach przygotowanych na terenie Muzeum.

Więcej informacji o uroczystościach można przeczytać tutaj: https://szamotuly.policja.gov.pl/w26/aktualnosci/244867,Uroczyste-obchody-Swieta-Policji.html

do góry