Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Szamotulski Finał Czwartków Lekkoatletycznych

Szamotulski Finał Czwartków Lekkoatletycznych

3 Czerwca 2022

Wczoraj odbyły się finały Czwartków Lekkoatletycznych im. Bohdana Zielińskiego. Jest to impreza przeznaczona dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Organizatorem tej sportowej imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „Baszta” Szamotuły, wspierany przez Powiat Szamotulski.

Po uroczystym otwarciu, które przeprowadziła kierownik zawodów Anita Rutkowska wraz z aktualnym prezesem klubu Romanem Wiśniewskim rozpoczęły się zmagania na Powiatowym Centrum Sportu na ul. Jana Pawła II w Szamotułach.

W finale wzięło udział 175 młodych sportowców. W uroczystości pojawiło się wielu gości, między innymi:  Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, Dyrektor Departamentu Sportu o Turystyki przy Urzędzie Marszałkowskim Tomasz Wiktor, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Wicestarosta Rafał Zimny, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek, Wice Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Dariusz Wachowiak, Prezes SZS Wielkopolska Zdzisław Urbańczyk, Wiceprezes WZLA Rafał Wieruszewski.

Trzech najlepszych zawodników otrzymało medale oraz pamiątkowe koszulki. Nagrodzono także statuetką dzieci, które wywalczyły najwięcej punktów z całego cyklu Czwartków.

Dużą atrakcją było pojawienie się dwojga sportowców z Kadr Narodowych: Tymoteusza Zimny (sprinter) oraz Sandra Jankowiak (była lekkoatletka, aktualnie w kadrze Żeglarstwa Olimpijskiego).

Bohdan Zieliński- medalista Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, działacz sportowy, założył MKS „Basztę” Szamotuły 64 lata temu i od tego czasu w klubie została wychowana rzesza zawodników i miłośników lekkoatletyki pochodzących z Powiatu Szamotulskiego.

do góry