Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Świadczenia proktologiczne w szpitalnej poradn

Świadczenia proktologiczne w szpitalnej poradn

30 Stycznia 2023

Szpital Powiatowy w Szamotułach wprowadził nowy rodzaj świadczeń dla Pacjentów. W placówce można już korzystać z opieki proktologicznej, w ramach której leczone są choroby jelita grubego.

Proktolog zajmuje się dolegliwościami związanymi z końcową częścią układu pokarmowego. Do najczęstszych chorób w tym obszarze należą hemoroidy, rak odbytu oraz infekcje i zmiany zapalne tej okolicy. Lekarz rozpoczyna wizytę od wywiadu z pacjentem na temat odżywiania, aktywności fizycznej oraz posiadanych dolegliwości. Następnie przeprowadzane jest badanie diagnostyczne.

Świadczenia proktologiczne w SPZOZ w Szamotułach udzielane są w ramach Poradni chirurgii ogólnej. Specjalistą z zakresu proktologii jest chirurg proktolog Jacek Lis.

Skierowanie na badanie proktologiczne powinno zostać wystawione do Poradni chirurgii ogólnej. Rejestracja odbywa się pod numerem tel. 789 407 100.

Obecnie w naszej placówce działa 17 poradni specjalistycznych. Poszerzamy wachlarz oferowanych usług medycznych, by otaczać Pacjentów specjalistyczną opieką - podkreśla Remigiusz Pawelczak, dyrektor SPZOZ w Szamotułach.

do góry