Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
 • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
 • ul. Wojska Polskiego 4,
  64-500 Szamotuły
 • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

26 Listopada 2021

Dnia 25 listopada 2021 roku odbyło się drugie w tym miesiącu posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Przedmiotem posiedzenia było omówienie sytuacji epidemiologicznej i epizootycznej w powiecie szamotulskim.
W posiedzeniu, które odbyło się w trybie on-line, uczestniczyli:

 • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach Pani Agnieszka Jachnik,
 • Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach Pan Remigiusz Pawelczak,
 • Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji
  asp. szt. Łukasz Duszyński
 • Powiatowy Lekarz Weterynarii Pan Robert Łęgosz.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach Pani Agnieszka Jachnik poinformowała, że obecnie w powiecie szamotulskim jest ponad 200 aktywnych przypadków COVID-19, a około 1700 osób przebywa na kwarantannie. Głównie są to uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy placówek oświatowych. Zaznaczyła również, że pracownicy Sanepidu przeprowadzają wywiady epidemiologiczne, a także realizują działalność kontrolną obowiązujących obostrzeń.

Następnie głos zabrał Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach, który poinformował, że od dnia 29 listopada decyzją Wojewody Wielkopolskiego część szpitalna zostaje wyłączona z pracy, natomiast wszystkie poradnie, laboratoria, tomograf, Podstawowa Opieka Zdrowotna, Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna oraz Ratownictwo Medyczne są czynne. Na dniach zostanie przeprowadzona akcja informacyjna dla społeczeństwa, która wskaże gdzie należy się kierować oraz w jakich przypadkach.

Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach omówił działania podejmowane przez funkcjonariuszy związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19.

Następnie Starosta Szamotulski poprosiła Powiatowego Lekarza Weterynarii w Szamotułach o omówienie sytuacji epizootycznej w powiecie szamotulskim. Powiatowy Lekarz Weterynarii poinformował, że podczas polowania zbiorowego na terenie gminy Pniewy znaleziono zwłoki 6 dzików, od których pobrano próby do badań w kierunku afrykańskiego pomoru świń. Jednocześnie wskazując, że wyników jeszcze nie ma.

Pod koniec posiedzenia Pani Starosta poinformowała Członków Zespołu, że następne posiedzenie odbędzie się w przyszłym tygodniu celem monitorowania sytuacji epidemiologicznej w powiecie.

do góry