Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Projekt szamotulskiego Szpitala uhonorowany wyróżnieniem

Projekt szamotulskiego Szpitala uhonorowany wyróżnieniem

4 Października 2022

29 września zastępca dyrektora szamotulskiego szpitala, Szymon Anioł, odebrał wyróżnienie w Konkursie "Bezpieczny Szpital Przyszłości - INSPIRACJE 2021".

Kapituła, w której skład wchodzili najlepsi eksperci medyczni, doceniła realizowany przez szpital projekt „Kompleksowy program działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa pracowników w Szamotułach w latach 2017-2022". Szpital był jedynym szpitalem powiatowym, który otrzymał to wyróżnienie. Pozostałe, uhonorowane w tej kategorii, placówki to, albo szpitale prywatne, albo specjalistyczne ośrodki kliniczne.

Wręczenia nagrody odbyło się podczas gali w Auli Narodowego Instytutu Geriatrii Reumatologii i Rehabilitacji. Konkursu "Bezpieczny Szpital Przyszłości - INSPIRACJE 2021" realizowany jest pod patronatem Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego oraz Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.

Nagrodzony projekt przewiduje szereg działań zwiększających bezpieczeństwo pracowników szpitala. Przykładami takich działań były zakupy nowoczesnych łóżek dla chorych, zakupy podnośników zmniejszających konieczność dźwigania pacjentów podczas przenosin czy instalacja nowej windy.