Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Powiatowa Spartakiada Zimowa Gmin Powiatu Szamotulskiego za (..)

Powiatowa Spartakiada Zimowa Gmin Powiatu Szamotulskiego za nami

17 Lutego 2020

Grupowe zdjęcie uczestników Spartakiady wraz ze Starostą Szamotulskim Panią Beatą Hanyżak i Zastępcą Burmistrza Miasta i Gminy Ostroróg Panem Januszem Stanke. Część uczestników stoi na podium.

Dzisiaj, w niedzielę 16 lutego br., w hali widowiskowo - sportowej "Nałęcz", odbyła się Powiatowa Spartakiada Zimowa Gmin Powiatu Szamotulskiego w ramach Współzawodnictwa Sportowo -Turystycznego Gmin o puchar Starosty Szamotulskiego. Drużyny złożone z rodzin wzięły udział w 6 konkurencjach: wielobój rodzinny, wielobój rekreacyjny, podnoszenie ciężarka, rzut lotką, przeciąganie liny.

Wydarzenie zgromadziło amatorów sportowych emocji, a ich temperatura chwilami sięgała zenitu! Był to bardzo miły czas, aktywny sportowo i w tym sensie zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy! W ogólnej punktacji III miejsce z 60 pkt na koncie zajęła Gmina Szamotuły, II miejsce Gmina Ostroróg 63 pkt oraz I miejsce Gmina Pniewy zdobywając 75 pkt.

Dekoracji pamiątkowymi medalami oraz wręczenia pucharów dokonali Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Ostroróg Janusz Stanke oraz Dyrektor Wydziału Edukacji, Spraw Obywatelskich, Kultury, Sportu I Turystyki Starostwa Powiatowego w Szamotułach Jan Stefaniak. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za moc sportowych wrażeń!