Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

17 Grudnia 2019

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Dnia 16 grudnia 2019 roku odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Szamotułach, w którym uczestniczyli Reprezentanci Powiatu Szamotulskiego na czele ze Starostą i Wicestarostą, Burmistrzowie, Wójtowie, przedstawiciele podległych Gmin, Kół Łowieckich i Nadleśnictw oraz specjaliści z dziedziny weterynarii.

Posiedzenie Zespołu miało na celu ocenę potencjalnego zagrożenia wystąpienia wirusa ASF (Afrykańskiego Pomoru Świń), a także opracowanie planu reagowania w przypadku jego wystąpienia. Podczas spotkania szczegółowo omówiono zakres działań niezbędnych do zastosowania w przypadku wykrycia siedliska wirusa na podległym obszarze. Dyskusji poddano również tematy prewencji oraz sposobu finansowania akcji zabezpieczających. Powiatowy Lekarz Weterynarii scharakteryzował natomiast rygory obowiązujące w obszarach wyznaczonych przez Komisję (UE) oraz strefę WAMTA, w której Powiat Szamotulski się znalazł.

Problem ASF wzbudził ogromną dyskusję wśród uczestników. Przybyli goście dzielili się dotychczasowymi spostrzeżeniami i doświadczeniami, próbując tym samym wypracować wspólne stanowisko dla działań jakie należałoby wdrożyć.

Posiedzenie zakończyło rozdanie przygotowanych przez Starostwo Powiatowe w Szamotułach materiałów informacyjnych, które służyć mają rozpropagowaniu wiedzy nt. ASF  wśród mieszkańców powiatu.

UWAGA KIEROWCY! Przejazd przy ul. Targowej w Szamotułach: zamknięcie od 17.08 do 26.09.2021 r.// Droga nr 250069P (ul. Nabrzeżna we Wronkach): zamknięcie przejazdu przedłużone do dnia 25.09. // Droga Kluczewo-Karolin: zamknięcie przejazdu od 8.09 do 25.09.2021 r. // Droga nr 1845 (Nowa Wieś - Szamotuły): zamknięcie przejazdu od 8.09 do 25.09.2021 r.// Droga nr 246514 (Gaj Mały - Szczepankowo): zamknięcie przejazdu od 27.09. do 09.10.2021 r.// Droga Dobrogostowo-Karolin zamknięcie przejazdu od dn. 27.09.2021 r.