Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Otwarcie Powiatowego Centrum Lekkoatletycznego w (..)

Otwarcie Powiatowego Centrum Lekkoatletycznego w Szamotułach

20 Czerwca 2024

Dzisiaj w Szamotułach miało miejsce uroczyste otwarcie Powiatowego Centrum Lekkoatletycznego. Ten nowoczesny obiekt został stworzony z myślą o rozwijaniu lokalnych talentów i promocji aktywnego stylu życia.

Na uroczystości obecni byli m.in. Poseł na Sejm Jakub Rutnicki, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Wicestarosta Szamotulski Przemysław Nowak, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Piotr Michalak, Członkowie Zarządu Powiatu Szamotulskiego, Radni Powiatu Szamotulskiego, Prezes Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki w Poznaniu Jacek Biernacki oraz burmistrzowie i wójtowie gmin Powiatu Szamotulskiego.

Następnie nadszedł czas na Finał Czwartków Lekkoatletycznych, na których młodzi sportowcy rywalizowali w różnych konkurencjach: bieganie, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłką palantową. Wszyscy uczestnicy zademonstrowali swoje wysokie umiejętności oraz pasję do sportu.

Wartość zadania pn. „ Rozbudowa i przebudowa Powiatowego Centrum Lekkoatletycznego w Szamotułach” wyniosła 4.323.184,78 zł z dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 3.890.866,30 zł.

Mamy nadzieję, że nowy obiekt będzie służył nie tylko uczniom, ale także wszystkim mieszkańcom, którzy chcą dbać o swoją kondycję i zdrowie.

do góry