Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00

Ostroróg CUP 2019

19 Kwietnia 2019

Ostroróg CUP 2019

W niedzielę, 14 kwietnia 2019 r. w Hali Sportowo - Widowiskowej w Ostrorogu odbyły się drugie zawody Karate WKF "Ostroróg Cup pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Ostroróg". Zawody były organizowane przez miejscowy Klub Karate Ishamashii Ostroróg.

Przybyło blisko 200 zawodników z terenu całej Wielkopolski w tym z Szamotulskiego Klubu Karate. Najmłodszy zawodnik miał 4 lata a najstarszy 15. Karatecy rywalizowali w konkurencjach kata, kumite i fantom (worek). Cała impreza odbyła się pod patronatem Wielkopolskiego Związku Karate WKF oraz Polskiej Unii Karate.

Zacięta rywalizacja sportowa pomiędzy zawodnikami wzbudzała duże emocje wśród kibiców. To już druga tego typu impreza organizowana przez Klub Karate Ishamashii Ostroróg prowadzonego przez panią Karolinę Walczak od niespełna czterech lat.

Klub Karate Ishamashii Ostroróg wywalczył u siebie aż 96 miejsc medalowych. Startowało 44 zawodników, w tym 24 z sekcji Ostroróg, 12 z sekcji Otorowo, oraz 8 z sekcji przedszkolnych a dla części z nich były to debiuty.

Medaliści w poszczególnych kategoriach to:

Kihon:
I m- Błażej Ryżek, Kamil Tomkowiak
II m- Dąbrówka Rybak, Jakub Pałka, Gabriela Mussa Kibakaya,Tymoteusz Gzyl, Franciszek Kwaśny, Nela Wojtaszek, Maciej Tauchert, Maria Grundkiewicz, Jakub Pokorski, Jędrzej Kwaśniewicz , Dominika Hasior
III m – Lena Roszczak, Stanisław Trzeciak, Lena Dolata, Zuzanna Musiał, Zuzanna Górna, Damian Błajet, Kamil Hachuj, Dominik Wziętek, Antoni Kaczmarek, Mikołaj Kowalczyk, Lilianna Maćkowska, Alicja Pazderska, Natalia Nowacka, Izabela Środecka, Kacper Gajzler, Martyna Zbierzak

Kata białe pasy:

I m- Maja Grundkiewicz

II m- Patrycja Stec, Dorota Heimann, Maksymilian Kwaśniewicz, Marika Gajzler

III m- Michalina Smusz, Zofia Cudaszewska, Nadia Świerc

Kata żółte pasy:
II m - Emilia Wojtaszek, Jan Nobik
III m - Nadia Nowak, Antonina Wojczyńska, Julia Pazderska , Małgorzata Wleklak,

Fantom (worek):
I m – Lilianna Maćkowska
II m -Antoni Kaczmarek,Maciej Tauchert, Dominika Hasior, Maja Grundkiewicz, Martyna Zbierzak

III m - Dorota Heimann,Jan Nobik , Kamil Tomkowiak, Nadia Nowak, Patrycja Stec,Zofia Cudaszewska, Julia Pazderska, Michalina Smusz, Nadia Świerc, Małgorzata Wleklak, Emilia Wojtaszek,Mikołaj Kowalczyk, Maksymilian Kwaśniewicz, Marika Gajzler, Franciszek Kwaśny, Zuzanna Górna, Nela Wojtaszek, Damian Błajet, Kamil Hachuj, Błażej Ryżek, Alicja Pazderska, Natalia Nowacka, Antonina Wojczyńska, Maria Grundkiewicz, Jakub Pokorski, Jędrzej Kwaśniewicz, Izabela Środecka, Kacper Gajzler, Maja Bilon,

Kata drużynowe:
III m. Antonina Wojczyńska, Emilia Wojtaszek i Nadia Nowak
III m. Nadia Nowak, Michalina Smusz, Dorota Heimann

III m.- Julia Pazderska, Małgorzata Wleklak, Patrycja Stec

Natomiast zawodnicy Szamotulskiego klubu Karate wywalczyli 23 medale w poszczególnych konkurencjach:


Kata indywidualne:

I m Lena Mnich, Piotr Fricz, Helena Grafka
II m Dorota Kukawka, Kacper Til, Filip Piasek
III m Maja Koput , Aleksander Spychała, Jakub Piasek, Wiktoria Walentynowicz , Karol Bednarz
Filip Koput, Martyna Ober, Nikola Mamet, Gabrysia Chalak


Kumite indywidualne:
III m Basia Kręcichwost


Kihon:
II m Hubert Napierała, Miłosz Harski, Maksymilian Chełkowski, Filip Jessa


Fantom:
I m Dorota Kukawka
II m Wiktoria Walentynowicz, Helena Grafka

 

Wszystkim uczestnikom i medalistom gratulujemy.

Zdjęcia i treść: Klub Karate Ishamashii Ostroróg i Szamotulski Klub Karate

do góry