Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Obchody 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w (..)

Obchody 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Powiecie Szamotulskim

2 Sierpnia 2022

Co roku 1 sierpnia obchodzimy Narodowy Dzień Powstania Warszawskiego, które świętem państwowym jest od października 2009 roku.

Zarówno Mieszkańcy jak i Samorządowcy Powiatu Szamotulskiego nie zapomnieli o bohaterach, którzy 78 lat temu walczyli z niemieckim okupantem na terenie Warszawy.

Powstanie Warszawskie było jednym z największych zbrojnych wystąpień organizacji podziemnych w historii całej II Wojny Światowej, pokazując upór, determinację oraz pragnienie wolności Polaków, którą utracili w 1939 roku po napaści hitlerowskich Niemiec.

W Szamotułach już po raz trzeci Mieszkańcy zorganizowali uroczyste obchody i o godzinie „W” spotkali się pod Kamieniem Pamięci znajdującym się przy Bazylice Mniejszej. W upamiętnieniu wszystkich biorących udział w Powstaniu z ramienia władz Powiatu Szamotulskiego udział wzięła Radna Powiatowa Maria Przybylska. Cieszy także liczna reprezentacja działających na terenie Szamotuł stowarzyszeń patriotycznych: Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” oraz Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej, które skupia wokół siebie młodzież szamotulskich szkół.

do góry