Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Nowa usługa elektroniczna "Twój e-PIT" już (..)

Nowa usługa elektroniczna "Twój e-PIT" już aktywna

15 Lutego 2019

Plakat informacyjny

Treść z plakatu:

Krajowa Administracja Skarbowa - Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu

Informacja prasowa z dn. 14.02.2019 r.

Twój e-PIT - automatycznie wypełnione zeznanie podatkowe rusza już od jutra

  • 15 lutego uruchomiona zostanie nowa usługa elektroniczna Krajowej Administracji Skarbowej, która uprości rozliczenie PIT-37 i PIT-38.
  • Rozliczenie roczne za 2018 r. w usłudze Twój e-PIT zostaną automatycznie przygotowane przez system i udostępnione po zalogowaniu na stronie podatki.gov.pl .

Z nowej funkcjonalności będą mogli w tym roku skorzystać podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38 ( z umów o prace, zlecenie, dzieło lub przychodów kapitałowych). Jak wynika z danych resortu finansów, dostęp do nowej usługi uzyska w tym oku ponad 22 mln podatników.

Zeznanie będzie wystawione automatycznie na podstawie danych, które posiada administracja skarbowa, ale każdy użytkownik będzie mógł je zobaczyć i - w razie potrzeby - zmodyfikować.

Szacuje się, że dzięki nowemu rozwiązaniu ¼ podatników rozliczy się za pomocą zaledwie 2 kliknięć, a kolejne tyle może nie zrobić zupełnie nic, a 30 kwietnia ich PIT-37 automatycznie zaakceptowany i przesłany do urzędu skarbowego

 

Twój e-PIT

0 kliknięć - ¼ podatników: 3, 980 mln osoby rozliczające się indywidualnie bez ulg i odliczeń mogą nie robić nic, a 30 kwietnia PIT-37 będzie rozliczony

2 kliknięcia (od momentu autoryzacji w systemie) - ¼ podatników: 3,988 mln osoby rozliczające się wspólnie z małżonkiem, bez ulg i odliczeń:

  • zaznaczają wspólne rozliczenie,
  • akceptują zmianę.

Blisko 50% podatników (dane za rok 2016) rozlicza się w maksymalnie 2 kliknięciach.

do góry