Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Narada roczna w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży (..)

Narada roczna w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach oraz przekazanie nowych samochodów ratowniczo - gaśniczych

24 Lutego 2023

W czwartek, 23 lutego 2023 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach, odbyła się narada roczna podsumowująca działalność strażaków powiatu szamotulskiego w 2022 roku.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się złożeniem meldunku Zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego przez Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach bryg. Arkadiusza Rakowskiego.

Po przywitaniu zaproszonych gości informację o pracy Komendy w minionym roku w formie prezentacji multimedialnej przedstawił Komendant Powiatowy PSP w Szamotułach st. bryg. Ireneusz Pers, który przypomniał najważniejsze wydarzenia oraz osiągnięcia ubiegłego roku.
W 2022 roku strażacy powiatu szamotulskiego wyjeżdżali do zdarzeń 2238 razy, w tym 321 interwencji dotyczyło pożarów, 1856 razy uczestniczyli przy miejscowych zagrożeniach, 61 wyjazdy to alarmy fałszywe. Przedstawił plany i zamierzenia na rok bieżący oraz serdecznie podziękował za dotychczasową współpracę i wsparcie samorządowcom, instytucjom, strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym z Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach.

Nastąpiło uroczyste przekazanie i poświęcenie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach. Pojazd będzie pełnił służbę w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej i został zabudowany przez firmę WAWRZASZEK ISS Bielsko-Biała na podwoziu Scania P410.

Po uroczystościach w Szamotułach na placu przed remizą OSP Chlewiska odbyło się przekazania ciężkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego GCBA marki MAN, rocznik 2008 z Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Chlewiskach gm. Kaźmierz.

W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięli goście: Poseł na Sejm RP - Marta Kubiak, Wojewoda Wielkopolski - Michał Zieliński, Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu - bryg. Tomasz Grelak, Starosta Szamotulski - Beata Hanyżak, Wicestarosta Szamotulski - Rafał Zimny, i Burmistrzowie powiatu szamotulskiego, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach - st. bryg. Ireneusz Pers,
- Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Szamotułach - dh Zenon Pawlaczyk, Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach, Prezesi Zarządów Miejsko-Gminnych i Gminnych Związku OSP, Komendanci Gminni OSP oraz inni druhowie OSP powiatu szamotulskiego, Przedstawiciele Nadleśnictw, Kierownicy służb jednostek współpracujących na co dzień z Komendą Powiatową PSP w Szamotułach, Funkcjonariusze Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach.

do góry