Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Mikołajkowa zbiórka darów dla Polaków we Lwowie

Mikołajkowa zbiórka darów dla Polaków we Lwowie

6 Grudnia 2018

Mikołajkowa zbiórka darów dla Polaków we Lwowie

Przez cały listopad w powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach prowadzono zbiórkę żywności, w której udział wzięli  uczniowie i nauczyciele. Została ona przeprowadzona w porozumieniu z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w Poznaniu. Ogółem zebrano prawie 300 kg artykułów żywnościowych o wartości ok 1500 złotych. Dary zostały przekazane zaprzyjaźnionemu ze szkołą towarzystwu w Poznaniu i 30 listopada pojechały do Lwowa oraz okolic. Głównym celem zbiórki było wsparcie biednych polskich rodzin mieszkających na tym terenie.

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oraz Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom i zaangażowanym w akcję.