Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Koncert noworoczny Orkiestry Filharmonii Poznańskiej w (..)

Koncert noworoczny Orkiestry Filharmonii Poznańskiej w Szamotułach

7 Stycznia 2019

Koncert noworoczny Orkiestry Filharmonii Poznańskiej w Szamotułach

W sobotę, 5 stycznia w szamotulskiej hali Wacław, odbył się tradycyjny już koncert noworoczny,
tym razem w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Poznańskiej. Występ pod batutą Łukasza Borowicza
przy wokalu Patrycji Janiczkowej – gwiazdy muzyki operowej z Czech, poprzedziło wręczenie
przez Starostę Beatę Hanyżak i Burmistrza Szamotuł Włodzimierza Kaczmarka statuetki szamotulskiej „Wieży” dr Marianowi Królowi. Odznaczenie przyznawane jest rok rocznie od 9 lat osobom zasłużonym
dla Ziemi Szamotulskiej a laureat to urodzony w Brodziszewie agronom, działacz społeczny i jeden
z założycieli Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu, którym kieruje do dziś.

Korzystając z okazji włodarze oraz przybyli goście złożyli licznie zgromadzonym mieszkańcom powiatu najserdeczniejsze życzenia noworoczne.

Fot. Sławomir Kowalewski

UWAGA KIEROWCY! Droga Obrzycko-Pęckowo-Ostroróg (1899P) oraz droga Kluczewo-Karolin (246510): zamknięcie przejazdów kolejowych zostało przedłużone do dnia 27.07. // Droga nr 250069P (ul. Nabrzeżna we Wronkach): zamknięcie przejazdu przedłużone do dnia 31.08. // Droga nr 246514 (Gaj Mały-Szczepankowo): zamknięcie przejazdu od 27.07. do 10.08.2021 r.