Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Koncert Noworoczny 2020 w szamotulskiej Hali Wacław

Koncert Noworoczny 2020 w szamotulskiej Hali Wacław

8 Stycznia 2020

Koncert Noworoczny 2020 w szamotulskiej Hali Wacław

W minioną niedzielę, 5 stycznia 2020 roku na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierza Kaczmarka przybyło do Hali Wacław wielu znamienitych gości, ale również tłumnie mieszkańcy Szamotuł i okolic, a to za sprawą Koncertu Noworocznego rokrocznie organizowanego w Szamotułach. W tym roku organizatorzy zaproponowali słuchaczom występ tria tenorów nowej generacji Tre Voci w towarzyszeniu Darek Tarczewski Dt Orkiestra,  który okazał się strzałem w dziesiątkę, Panowie porwali publiczność w muzyczną podróż po standardach muzyki estradowej i filmowej. Koncert Noworoczny był również okazją do wyłonienia laureata  specjalnego wyróżnienia przyznawanego osobowościom, które w sposób znaczący zasłużyły się dla miasta Szamotuły. Wyróżnienie to w postaci statuetki o kształcie „Wieży” w tym roku przeszło w ręce  pana Romana Handschuh oddanego lekarza, byłego dyrektora szamotulskiego szpitala, byłego burmistrza Szamotuł, samorządowca i społecznika. Urodzony w Poznaniu, jak sam mówi przybył do Szamotuł na rok a pozostał 58 lat oddając swoje serce Szamotułom. W specjalnej laudacji na cześć tegorocznego laureata w postaci filmu, publiczność zgromadzona w Hali Wacław mogła prześledzić jego zawodowe losy  i  szeroką historię  działalności na rzecz Szamotuł. Byli pracownicy, współpracownicy, partnerzy w samorządowej działalności wspominali go w samych ciepłych słowach jako człowieka zawsze życzliwego ale niezwykle konkretnego. Właśnie ta prezentacja była źródłem niezliczonych emocji i wzruszeń. Statuetkę  odebrał  z rąk Burmistrza Włodzimierza Kaczmarka, ale z gratulacjami pospieszyli wszyscy przybyli goście m.in. Posłowie na Sejm: Jakub Rutnicki, Krzysztof Paszyk, Senator Jan Jakub Libicki, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, Starosta Powiatu Szamotulskiego Beata Hanyżak oraz wielu innych przedstawicieli lokalnego środowiska samorządowego.

UWAGA KIEROWCY! Droga nr 250069P (ul. Nabrzeżna we Wronkach): zamknięcie przejazdu przedłużone do dnia 31.08. // Droga nr 246514 (Gaj Mały-Szczepankowo): zamknięcie przejazdu od 27.07. do 10.08.2021 r. // Rynek w Szamotułach: zmiana organizacji ruchu od 9.08.