Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Koncert Noworoczny 2020 w szamotulskiej Hali Wacław

Koncert Noworoczny 2020 w szamotulskiej Hali Wacław

8 Stycznia 2020

Koncert Noworoczny 2020 w szamotulskiej Hali Wacław

W minioną niedzielę, 5 stycznia 2020 roku na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierza Kaczmarka przybyło do Hali Wacław wielu znamienitych gości, ale również tłumnie mieszkańcy Szamotuł i okolic, a to za sprawą Koncertu Noworocznego rokrocznie organizowanego w Szamotułach. W tym roku organizatorzy zaproponowali słuchaczom występ tria tenorów nowej generacji Tre Voci w towarzyszeniu Darek Tarczewski Dt Orkiestra,  który okazał się strzałem w dziesiątkę, Panowie porwali publiczność w muzyczną podróż po standardach muzyki estradowej i filmowej. Koncert Noworoczny był również okazją do wyłonienia laureata  specjalnego wyróżnienia przyznawanego osobowościom, które w sposób znaczący zasłużyły się dla miasta Szamotuły. Wyróżnienie to w postaci statuetki o kształcie „Wieży” w tym roku przeszło w ręce  pana Romana Handschuh oddanego lekarza, byłego dyrektora szamotulskiego szpitala, byłego burmistrza Szamotuł, samorządowca i społecznika. Urodzony w Poznaniu, jak sam mówi przybył do Szamotuł na rok a pozostał 58 lat oddając swoje serce Szamotułom. W specjalnej laudacji na cześć tegorocznego laureata w postaci filmu, publiczność zgromadzona w Hali Wacław mogła prześledzić jego zawodowe losy  i  szeroką historię  działalności na rzecz Szamotuł. Byli pracownicy, współpracownicy, partnerzy w samorządowej działalności wspominali go w samych ciepłych słowach jako człowieka zawsze życzliwego ale niezwykle konkretnego. Właśnie ta prezentacja była źródłem niezliczonych emocji i wzruszeń. Statuetkę  odebrał  z rąk Burmistrza Włodzimierza Kaczmarka, ale z gratulacjami pospieszyli wszyscy przybyli goście m.in. Posłowie na Sejm: Jakub Rutnicki, Krzysztof Paszyk, Senator Jan Jakub Libicki, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, Starosta Powiatu Szamotulskiego Beata Hanyżak oraz wielu innych przedstawicieli lokalnego środowiska samorządowego.