Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Kolejne dofinansowanie na koniec miesiąca !

Kolejne dofinansowanie na koniec miesiąca !

30 Kwietnia 2021

W ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, SP ZOZ w Szamotułach otrzyma środki w wysokości 345 873 zł na odbudowę rampy zbiornika tlenu oraz budynków służących obsłudze tlenownika przeznaczonych do leczenia Pacjentów chorych na COVID-19.

Przekształcenie szamotulskiej lecznicy w szpital jednoimienny spowodowało potrzebę hospitalizacji większej liczby pacjentów zarażonych na COVID-19, w tym tych, którzy wymagają tlenoterapii. Infrastruktura tlenowa wymagała modernizacji w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na tlen medyczny, który jest lekiem.

W trosce o zdrowie Pacjentów szpital złożył wniosek do Ministerstwa Zdrowia o dofinansowanie tej inwestycji - został on rozpatrzony pozytywnie. Realizacja rozbudowy rampy tlenowej na terenie szpitala odbędzie się w II i III kwartale 2021 roku.

Serdecznie dziękuję Wojewodzie Wielkopolskiemu Michałowi Zielińskiemu za wsparcie szamotulskiej placówki podczas składania wniosku „Odbudowa rampy zbiornika tlenu oraz budynków służących obsłudze tlenownika w związku z COVID-19". Dzięki tego typu przedsięwzięciom jesteśmy w stanie zagwarantować jak najwyższy poziom leczenia i bezpieczeństwa Pacjentów w naszym szpitalu. - mówi Remigiusz Pawelczak, dyrektor SP ZOZ w Szamotułach.

 

do góry