Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Inwestycje w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach

Inwestycje w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach

10 Lipca 2023

W Powiatowym Szpitalu w Szamotułach prowadzonych jest szereg inwestycji, mających na celu usprawnienie pracy szpitala, a także lepszą obsługę pacjentów. Aktualnie trwają głównie inwestycje budowlane.

Ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Polski Ład, w ramach realizacji zadania pn. „Przystosowanie SPZOZ w Szamotułach do zapobiegania, przeciwdziałania chorobom zakaźnym, w tym COVID-19 i wywołanych nimi sytuacji kryzysowych”” budowane są izolatki dla pacjentów wraz z osobnym wejściem do szpitala. W ramach zadania zrealizowano także remont windy towarowej, a wkrótce pojawi się także nowy, specjalistyczny kontener na odpady medyczne. Lecznica wyposażona zostanie w sprzęt medyczny.

W ramach zadania pn. "Poprawa dostępności Szpitala Powiatowego w Szamotułach" dofinansowanego z programu „Dostępność plus”, remontowane są klatki schodowe. Zamontowano też platformę łóżkową na oddziale położniczym. Ważnym elementem tej inwestycji było dostosowanie pomieszczeń w gabinetach lekarza rodzinnego do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakończyła się także "Termomodernizacja budynku Uzdatniania Wody i Archiwum należącego do SP ZOZ w Szamotułach" - inwestycja zrealizowana przy wsparciu finansowym z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

do góry