Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Informacja o możliwości zgłaszania spraw do Wydziału (..)

Informacja o możliwości zgłaszania spraw do Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg za pośrednictwem skrzynki podawczej PWPW

16 Kwietnia 2020

PWPW

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom Starostwo Powiatowe w Szamotułach przystąpiło do systemu Elektronicznej Skrzynki Podawczej Systemu Pojazd i Kierowca PWPW. Wprowadzone rozwiązanie pozwoli na elektroniczne załatwienie następujących spraw:

  • rejestracja pojazdu nowego i sprowadzonego z zagranicy,
  • wydanie prawa jazdy po raz pierwszy.

Z czasem zakres usług świadczonych przez Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg, a możliwych do realizowania drogą internetową będzie się powiększał. Te powyższe uznajemy jednak za priorytetowe.

Aby skorzystać ze skrzynki podawczej należy wypełnić wniosek i złożyć go po uprzednim zalogowaniu się do systemu Elektronicznej Skrzynki Podawczej Systemu Pojazd i Kierowca (ESP PWPW).

 

Wymagania jakie należy spełnić aby skorzystać z elektronicznej skrzynki ESP PWPW:

  1. należy posiadać aktywny profil zaufany na platformie e-puap:  https://epuap.gov.pl/wps/portal lub posiadać kwalifikowany podpis elektroniczny,
  2. posiadać darmowe konto na stronie https://www.esp.pwpw.pl/  - instrukcja zakładania darmowego konta znajduje się TUTAJ (kliknij).
  3. po założeniu darmowego konta i zalogowaniu się na nim - należy postępować zgodnie z instrukcją, w zależności od rodzaju załatwianej sprawy.

 

Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów i opłat znajdują  się w kartach usług na stronie Starostwa Powiatowego w zakładce BIP:

Przypominamy także, że nie zawieszamy już istniejącego kanału kontaktowego - skrzynki poprzez, którą mogą Państwo nadal zwracać się do Wydziału Komunikacji.

Zapraszamy do korzystania z nowego systemu!

do góry
UWAGA KIEROWCY! Przejazd przy ul. Targowej w Szamotułach: zamknięcie przedłużone do 15.10.2021 r.// Droga nr 250069P (ul. Nabrzeżna we Wronkach): zamknięcie przejazdu przedłużone do dnia 29.09. // Droga Kluczewo-Karolin: zamknięcie przejazdu od 8.09 do 25.09.2021 r. // Droga nr 1845 (Nowa Wieś - Szamotuły): zamknięcie przejazdu przedłużone do 29.09.2021 r.// Droga nr 246514 (Gaj Mały - Szczepankowo): zamknięcie przejazdu od 27.09. do 09.10.2021 r.// Droga Dobrogostowo-Karolin zamknięcie przejazdu od dn. 27.09.2021 r.
top_baner