Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Informacja o możliwości zgłaszania spraw do Wydziału (..)

Informacja o możliwości zgłaszania spraw do Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg za pośrednictwem skrzynki podawczej PWPW

16 Kwietnia 2020

PWPW

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom Starostwo Powiatowe w Szamotułach przystąpiło do systemu Elektronicznej Skrzynki Podawczej Systemu Pojazd i Kierowca PWPW. Wprowadzone rozwiązanie pozwoli na elektroniczne załatwienie następujących spraw:

• rejestracja pojazdu nowego i sprowadzonego z zagranicy,
  • wydanie prawa jazdy po raz pierwszy.

Z czasem zakres usług świadczonych przez Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg, a możliwych do realizowania drogą internetową będzie się powiększał. Te powyższe uznajemy jednak za priorytetowe.

Aby skorzystać ze skrzynki podawczej należy wypełnić wniosek i złożyć go po uprzednim zalogowaniu się do systemu Elektronicznej Skrzynki Podawczej Systemu Pojazd i Kierowca (ESP PWPW).

Wymagania jakie należy spełnić aby skorzystać z elektronicznej skrzynki ESP PWPW:

1. należy posiadać aktywny profil zaufany na platformie e-puap:  https://epuap.gov.pl/wps/portal lub posiadać kwalifikowany podpis elektroniczny,
  2. posiadać darmowe konto na stronie https://www.esp.pwpw.pl/  - instrukcja zakładania darmowego konta znajduje się TUTAJ (kliknij).
  3. po założeniu darmowego konta i zalogowaniu się na nim - należy postępować zgodnie z instrukcją, w zależności od rodzaju załatwianej sprawy.

Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów i opłat znajdują  się w kartach usług na stronie Starostwa Powiatowego w zakładce BIP:

Przypominamy także, że nie zawieszamy już istniejącego kanału kontaktowego - skrzynki poprzez, którą mogą Państwo nadal zwracać się do Wydziału Komunikacji.

Zapraszamy do korzystania z nowego systemu!