Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Festyn "Bezpieczny Powrót do Szkoły"

Festyn "Bezpieczny Powrót do Szkoły"

31 Sierpnia 2021

W minioną sobotę (28.08.2021 r.) na parkingu przed szamotulskim Zespołem Szkół nr 1 zorganizowany został Festyn pn. "Bezpieczny Powrót do Szkoły". Organizatorem wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Szamotułach, a partnerami przedstawiciele pozostałych służb mundurowych działających na terenie Powiatu Szamotulskiego. Osoby odwiedzające plac miały możliwość zapoznać się ze specyfiką pracy poszczególnych jednostek służb i straży, zasiąść za kierownicą radiowozu, wozu strażackiego, czy karetki, „podać łapę” psu do zadań specjalnych i podziwiać prace plastyczne wykonane przez osadzonych z Wronieckiego Zakładu Karnego.

Nie zabrakło również prezentacji dotyczących m.in. bezpiecznego poruszania się na drodze, bezpieczeństwa pożarowego i zasad udzielania pierwszej pomocy. W punkcie prowadzonym przez PCPR można było natomiast zasięgnąć informacji nt. rodzicielstwa zastępczego.

Ci, których na Festyn przyciągnęły kwestie zdrowotne, chętnie korzystali z usług punktu medycznego, w którym można było wykonać podstawowe badania ciśnienia tętniczego i cukru. Dużym zainteresowaniem cieszył się także punkt znakowania rowerów.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Kolorowanki, quizy policyjne, malowanie twarzy, to zaledwie niektóre z przygotowanych przez organizatorów atrakcji dla dzieci. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak interaktywny koncert zespołu Mozaika. Energetyczna muzyka, wspólny taniec i ogromna ilość unoszących się w powietrzu baniek mydlanych - to nie mogło pozostać niedostrzeżone przez najmłodszych!

Podczas trwania imprezy osoby niezaszczepione mogły skorzystać z usług pobliskiego Punktu Szczepień Powszechnych i bez kolejki zaszczepić się przeciwko COVID-19.

Ważnym momentem było również wręczenie przez Starostę Szamotulskiego Beatę Hanyżak podziękowań dla wolontariuszy zaangażowanych w działalność Powiatowych Punktów Szczepień. Łącznie listy gratulacyjne trafiły do 20 osób poświęcających swój wolny czas na pomoc przy organizacji i koordynacji procesu szczepień.

 

do góry