Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Droga powiatowa na odcinku Brodziszewo - Sokolniki Małe w (..)

Droga powiatowa na odcinku Brodziszewo - Sokolniki Małe w coraz lepszym stanie

1 Marca 2024

Cały czas trwają prace na drodze powiatowej nr 1862 prowadzącej z Brodziszewa do Sokolnik Wielkich na odcinku Brodziszewo - Sokolniki Małe. Dzisiaj Starosta Szamotulski Beata Hanyżak spotkała się z Wójtem Gminy Kaźmierz Zenonem Gałką oraz Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Szamotułach Sylwią Kosicką w celu sprawdzenia aktualnego stanu drogi między gminami Kaźmierz i Szamotuły.

Całkowita wartość inwestycji po przetargu wyniosła 1 983 801,44 zł przy wsparciu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 60 % kosztów kwalifikowanych tj. 1 190 280,86 zł . Zadanie jest realizowane przez Powiat Szamotulski.

Remont obejmuje m.in.: odtworzenie jezdni o nawierzchni bitumicznej z miejscowym jej poszerzeniem na łuku do 6 m, ścinkę poboczy i obsypanie kruszywem łamanym, regulację zjazdów z kostki betonowej, remont zjazdów gruntowych z wykorzystaniem kruszywa, wymianę istniejących betonowych barier w rejonie przepusty na stalowe oraz nowe oznakowanie poziome i pionowe.

Wszystkie informacje dotyczące inwestycji znajdziecie na stronie: Remont drogi powiatowej nr 1862P Brodziszewo - Sokolniki Wielkie na odcinku Brodziszewo - Sokolniki Małe o dł. ok. 2,9 km | Starostwo Powiatowe w Szamotułach (powiat-szamotuly.pl)

do góry