Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Akcja protestacyjna w szkołach - list Starosty (..)

Akcja protestacyjna w szkołach - list Starosty Szamotulskiego do Rodziców

8 Kwietnia 2019

skan pisma Starosty Szamotulskiego skierowany do Rodziców uczniów

Treść pisma:

Szamotuły, dn. 8 kwietnia 2019 r.

Szanowni Rodzice!

Zapowiadany od kilku dni strajk nauczycieli i pracowników oświaty z dniem dzisiejszym, co z ubolewaniem potwierdzam rozpoczął się także we wszystkich szkołach i placówkach oświatowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Szamotulski.

Pragnę jednocześnie poinformować Państwa, że samorząd powiaty nie jest stroną tego sporu. Ponadto organy samorządowe nie mają żadnych podstaw do przeszkadzania lub uniemożliwiania prowadzenia tej legalnej akcji protestacyjnej. Jednocześnie informuję, że dyrektorzy szkół rozumiejąc uciążliwości jakie z tej sytuacji wynikają dla Państwa zapewnili, że szkoły obejmą opieką w formie zajęć opiekuńczo-wychowawczych uczniów, którzy w tym czasie przyjdą do szkoły.

W związku z powyższym oraz z uwagi na dynamiczny przebieg akcji w tym, że nie można przewidzieć jak długo potrwa akcja strajkowa, jaki będzie jej dalszy przebieg proszę o kontakt ze szkołami bądź bezpośredni lub za pomocą ich stron internetowych albo dzienników elektronicznych. Znajdziecie tam bieżące i najbardziej aktualne informacje o sytuacji w konkretnej szkole.

Szanowni Państwo, uwzględniając, że sytuacja jest trudna dla wszystkich stron w tym także dla nauczycieli ufam, że wzajemna wyrozumiałość nie zburzy dotychczasowych relacji pomiędzy najważniejszymi partnerami procesu edukacyjnego tj. rodzicami i nauczycielami.

Starosta Szamotulski Beata Hanyżak

do góry